MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA ŚWIADOMOŚĆ ZDROWIA | Wykladowcy
202
page-template-default,page,page-id-202,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode_popup_menu_push_text_right,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Wykladowcy

Olga Jemielianowa

Olga Jemielianowa

Biografia zawodowa

 

 

Ukończyła Moskiewski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny ze specjalizacją pedagog-psycholog oraz Rosyjski Państwowy Uniwersytet Medyczny ze specjalizacją psycholog kliniczny. Posiada certyfikat kilku specjalizacji podstawowych Instytutu Psychiatrii i Psychologii Klinicznej. Ma duże doświadczenie nauczania psychologii, prowadzi zajęcia szkoleniowe i terapeutyczne.

 

Od 2011 roku prowadzi warsztaty autorskie z metody „Alchemia Światła i Koloru” w której świadomość kolorów tęczy jest wykorzystywana zarówno do diagnozy, jak i terapii.

 

Od 2012 roku prowadzi wszystkie kursy autorskie Swietłany Pełczyńskiej w Rosji.

 

Dr Ewa Danuta Bialek,

Dr Ewa Danuta Bialek,

Biografia zawodowa

Dr Ewa Danuta Bialek, ukończyła farmację i przez 23 lata pracowała naukowo w dziedzinie medycyny (Akademia Medyczna i Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie – adiunkt), broniąc doktorat z immunologii i specjalizując się w diagnostyce klinicznej (I-stopnia). Ukończyła studia podyplomowe z psychologii (USA), certyfikowana jako trener psychosyntezy (USA), oraz Life i Master Life Coach, jak też Coach for Personal Well-Being (USA). Od 20 lat pionierka zintegrowanego podejścia do zdrowia na bazie psychosyntezy w Polsce, prowadząc szkolenia i warsztaty edukacji psychosomatycznej oraz „wychowania do zdrowia”, najpierw poprzez stworzone przez siebie Stowarzyszenie „Edukacja dla Przyszłości” (dofinanowywane 11 razy przez Ministerstwo Edukacji Narodowej) – aby poprzez wczesną edukację nie trzeba było terapii (podstawowa zasada psychosyntezy), a następnie przez założony w 2004 roku Instytut Psychosyntezy. Bierze udział w licznych konferencjach krajowych (akademickich) – związanych z promowaniem całościowego zdrowia i zrównoważonego rozwoju oraz międzynarodowych na temat edukacji, zdrowia, psychosyntezy, transpersonalnej psychologii, ekologii itp. Jest członkinią Europejskiego Stowarzyszenia Psychosyntezy Psychoterapeutycznej (EFPP) i Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychosyntezy (AAP) oraz International Society for Personalized Medicine (Japan).
Dr Ewa Białek jest autorką 42 książek i przeszło 60 artykułów naukowych na temat “edukacji dla przyszłości”, prowadzącej do zdrowia i zrównoważonego rozwoju człowieka i świata. Do chwili obecnej konsultuje osoby indywidualne w zakresie promocji zdrowia, rozumianego całościowo, rozwoju osobowego i transpersonalnego (duchowego) oraz kształcenia „liderów jutra” i tworzenia „firmy z duszą”. Aspekt duchowy zarówno promocji zdrowia, dobrostanu (wellness, well-being), profilaktyki, jak i terapii jest głównym elementem jej podejścia do „homeostazy”, odzyskiwania wewnętrznej równowagi, jak i immunizacji duszy w powrocie do pierwotnego wzorca harmonii ze sobą i światem. Kilka jej książek dotyczy kwantowego podejścia do zdrowia, drogi do zdrowia, psychosomatycznych, emocjonalnych i duchowych aspektów chorób ze stresu (chorób z autoimmunoagresji), fibromialgii – zrozumienia i pożegnania. Kolejne książki są poradnikami samo-edukacji, wykorzystywanymi zresztą do prowadzenia przez lata warsztatów.

Irina Gawriłowa

Irina Gawriłowa

Biografia zawodowa

Lekarz pediatra, kardioreumatolog dziecięcy, gastrolog, homeopata.

W młodości zainspirowała się słowami francuskiego filozofa Voltaire’a: „Lekarz daje LEKARSTWO, o którym dużo wie, na CHOROBĘ którą zna, PACJENTOWI, o którym nic niewiadomo.”

 

Od tamtego czasu pragnęła zostać lekarzem, który będzie interesował się nie tylko lekarstwem i chorobą, ale, przede wszystkim, pacjentem.

 

Pierwsza książka o homeopatii wpadła w jej ręce w roku 1989. Wzbudziła zachwyt, jednak musiała poczekać na skończenie studiów medycznych (wówczas Irina była jeszcze studentką).

W 1991 roku rozpoczęła pracę, jako lekarz-pediatra i kardioreumatolog dziecięcy. Wtedy również zaczęła studiować homeopatię. Miała wspaniałych nauczycieli zarówno medycyny klasycznej, jak i homeopatii. Dzięki nim nabyła solidne podstawy wiedzy i umiejętności.  Dziś dąży do połączenia osiągnięć konwencjonalnej medycyny z homeopatią.

 

W roku 2009 skończyła specjalizację w dziedzinie gastrologii, ponieważ czuła, że brakuje jej wiedzy w tej dziedzinie.

 

Homeopatia pomogła Irinie w wychowaniu trójki dzieci i do tej pory towarzyszy jej w pielęgnacji bliskich osób. Dzieci już są dorosłe, mają własne dzieci. Teraz homeopatia pomaga już wnukom.

Będąc praktykującym homeopatą, dowiedziała się, że w dzieciństwie homeopatia uratowała jej życie, za co jest bardzo wdzięczna swojej mamie i lekarzowi, którego w rodzinie nazywano „cudownym lekarzem”.

W pracy Iriny jest kilka ważnych etapów: spotkanie z pacjentem, kwestionariusz, rozmowa, badanie, wybór leczenia. Zawsze cieszę się pozytywnym wynikiem leczenia, który w dużym stopniu zależy od udziału pacjenta w tym procesie. Radości dodaje i to, że dzieci, które leczyły się u niej, już dorosły i teraz przeprowadzają swoje dzieci, żeby i następne pokolenie mogło cieszyć się dobrym zdrowiem.

Ireneusz Mielec

Ireneusz Mielec

Biografia zawodowa

 

Ireneusz Mielec, aktywny ekspert i wykładowca w Akademii Feng Shui we Wrocławiu. Posiada blisko 35 letnie doświadczenie w dziedzinie Feng Shui. W swojej pracy wykorzystuje umiejętności i wiedzę zdobytą na wielu kursach z zakresu Feng Shui oraz radiestezji, Rejki, Metody Silvy. Około 15 lat zajmował się karate, najpierw jako uczeń, a następnie instruktor. Na swojej drodze życia spotkał wspaniałego człowieka Dadę Vaditananda, który został jego nauczycielem medytacji i jogi.
Zwieńczeniem zainteresowań i praktyki Feng Shui było ukończenie z wynikiem celującym Akademii Feng Shui we Wrocławiu. W marcu 2002 roku obronił pracę dyplomową napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Zbigniewa Królickiego. Od tego dnia oficjalnie rozpoczął praktykę jako ekspert wykonujący profesjonalne ekspertyzy.
Z wykształcenia: instruktor rekreacji, architekt wnętrz (ukończone studia, specjalizacja architektura wnętrz), malarz (ukończone studia ze specjalnością malarstwo sztalugowe). Na swoim koncie posiada kilka wystaw. W obrazach łączy klasyczne malarstwo akademickie z chińską sztuką aranżacji przestrzeni. Zajmuje się zagadnieniem zastosowania dzieł sztuki w sztuce Feng Shui. Z zawodu przedsiębiorca, stosujący Feng Shui w procesie zarządzania firmą i doradzający innym. Z wielkim powodzeniem stosuje Feng Shui na co dzień w swoim życiu. Z jego usług korzystają firmy prowadzące działalność gospodarczą i osoby prywatne.
W dowód uznania za jakość ekspertyz w 2004, a następnie 2006 otrzymał zaszczytny tytuł „Eksperta Roku”. W wykonywaniu ekspertyz Feng Shui posługuj się sprawdzonymi narzędziami są nimi System Czterech Filarów Przeznaczenia, system analizy oparty na Bagua (Szkoła Życiowych Ąspiracji), System wywodzący się z Buddyzmu Tybetańskiego Szkoła Czarnych Czapek, Bazhai Pai, Szkołą Formy (Xing Fa), Szkołą Kąpasu (Li Fa) oraz najnowsze zdobycze nauki psychofizjologia widzenia, ergonomia, psychologia i radiestezja.
Feng Shui nie jest nauką zamkniętą, skończoną ciągle ewoluuje i korzysta z coraz nowszych zdobyczy współczesnej wiedzy. Zajmują się Feng Shui stara się wnieść do tej dziedziny aktywności człowieka wiele nowości i programów autorskich, których nadrzędnym celem jest odnalezienie klucza do szczęścia człowieka.
Od lat prowadzi wykłady, seminaria i kursy, współpracuje z architektami przy projektowaniu budynków i domów. Przekazuje swoją wiedzę również przyszłym konsultantom, jest wykładowcą w Akademii Feng Shui, gdzie odkrywa dla studentów tajniki Wędrującej Gwiazdy. W 2009 roku za profesjonalizm i jakość wykonywanych ekspertyz ponownie został wyróżniony tytułem „Konsultanta Roku 2009”.
Feng shui to wielka przygoda, która daje mi możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi, pogłębienia wiedzy, wykonywania niezwykle inspirującego zawodu i bycia szczęśliwym. Największą satysfakcję odczuwam jednak wtedy gdy spotykam się ze swoimi klientami, którym wykonywałem ekspertyzy i widzę jak realizują się ich marzenia, jak zmienia się w pozytywnym kierunku ich życie i że być może dzięki mnie są szczęśliwi.

Swietłana Pełczyńska

Swietłana Pełczyńska

Biografia zawodowa

 

Urodziła się 25 marca 1933 w Rosji w Rostowie nad Donem.

W 1956 roku ukończyła studia wyższe w Moskwie (Instytut Stali, wydział Metaloznawstwa). W zawodzie pracowała przez 30 lat.

W 1963 roku wyjechała do Polski

W latach 80-tych XX w. ukończyła kurs Medytacji Transcendentalnej

Na przełomie lat 90-tych XX w. ukończyła kursy Reiki, Kinezjologii Edukacyjnej, Terapii Polarity. Wykorzystywała te metody, pracując, jako terapeuta oraz prowadząc przez kilkanaście lat kursy kinezjologii (Gimnastyka Mózgu, cz. I i II) oraz Terapii Polarity.

Od początku lat 90-tych u.w. studiowała Terapię Czaszkowo-Krzyżową i jej kolejne poziomy w miarę rozwoju tej metody. Wykorzystuje tę metodę w pracy terapeutycznej.

Ukończyła kursy „Dotyk dla zdrowia” i „Ezoteryka”. Metody te wykorzystuje w pracy terapeutycznej.

Swoją pierwszą metodę autorską stworzyła w latach 1997-2010. Była to „Metoda rozpoznawania stanu organizmu człowieka”. Stosowanie tej metody pozwala uświadomić osobie, kiedy i w jaki sposób w jej życiu powstały pewny programy działania i w jaki sposób wpływają one na zdrowie fizyczne, emocjonalne i duchowe. W tej metodzie, autorka uznaje stwierdzenie, że „uświadomienie jest najlepszą terapią”.

Od roku 2010 do 2015 powstały następne autorskie metody diagnostyczne i terapeutyczne Swietłany Pełczyńskiej. We wszystkich opracowanych metodach wykorzystywana jest energia, informacja i, przede wszystkim, świadomość. Oto kolejne metody, opracowane przez Swietłanę Pełczyńską:

„Wykorzystanie Pierwotnego Oddechu Życia w terapii” (2011r., metoda, zainspirowana Terapią Czaszkowo-Krzyżową). W tej metodzie wykorzystuje się Siłę Życiową Ducha, Ziemi i pozytywną Siłę Życiową Otoczenia oraz ich realizację na wszystkich poziomach organizmu człowieka w postaci Pierwotnego Oddechu, do profilaktyki i przywrócenia zdrowia fizycznego, emocjonalnego i duchowego.

„Normalizacja składu biochemicznego organizmu człowieka i jego subtelnej przestrzeni” (2001-2008 rr.) Metoda ta pozwala na:

– oczyszczenie organizmu od różnych szkodliwych lub zbędnych dla niego czynników;

– normalizację biochemicznego składu organizmu;

– równoważenie oddziaływań elektromagnetycznych, silnych, słabych i grawitacyjnych;

– równoważenie żywiołów;

– normalizację ciśnienia krwi;

– „ożywienie” mechanizmów: samo uzdrawiania, samoregulacji, obronnego.

„Sposoby manifestacji duchowości w naszej codzienności w każdej zwykłej sprawie”. (2013r.) W tej metodzie wykorzystane jest Kazanie Chrystusa na Górze Błogosławieństw. Dane sposoby wsparcia potrzeb Duszy osoby i jej przejście z Matrycy Ego do Boskiej Matrycy wpływają na zmianę sposobów zachowania i polepszenia zdrowia danej osoby na wszystkich poziomach

„Metoda przygotowania organizmu do skutecznej realizacji aktualnie głównego zadania w życiu danej osoby” (2014r.)

„Wpływ jakości przestrzeni oraz współpracy przestrzeni między sobą na sposób życia (osobistego, społecznego, intelektualnego, duchowego…) i zdrowie osoby”. (2015r.)

„Sposób zapalenia Iskry Bożej w kluczowych punktach organizmu człowieka i wpływ tego na jego życie i zdrowie” (2015r.)

 

Zdzisława Stanowska

Zdzisława Stanowska

Biografia zawodowa

Polonistka, pedagog, terapeutka, oligofrenopedagog, instruktor kinezjologii edukacyjnej i arte- kinezjologii, terapeuta czaszkowo-krzyżowy.

Od dwudziestu lat prowadzę poradnię terapeutyczną dla dzieci z trudnościami w nauce i zaburzeniami zachowania.

Mam wieloletnie doświadczenie w szkoleniu nauczycieli, psychologów i terapeutów              z zakresu kinezjologii edukacyjnej, arte- kinezjologii oraz integracji odruchów niemowlęcych. Jestem terapeutą praktykiem i swoje bogate doświadczenie z pracy przekazuję uczestnikom moich szkoleń

Grażyna Małgorzata Zalewska

Grażyna Małgorzata Zalewska


Biografia zawodowa.

Urodziła się w 1962 r. Będąc młodą kobietą przeszła ogromną, wieloletnią pracę terapeutyczną i rehabilitacyjną przy swoim synu. Doświadczenie to dało jej podstawy do dalszej nauki i świadomej decyzji stania się terapeutką Terapii Polarity i Terapii Czaszkowo – Krzyżowej /jest certyfikowanym Terapeutą Terapii Czaszkowo-Krzyżowej/.

Lata praktyki z potrzebującymi pomocy osobami , zarówno dziećmi jak i dorosłymi , pobudzało w niej dalsze poszukiwania i uczenie się na kolejnych kursach. Poszerzająca się wiedza i doświadczenie w pracy z różnymi problemami zdrowotnymi zaowocowały chęcią i potrzebą dzielenia się tą wiedzą , Wiedzą Praktyka , z innymi.

Jest instruktorką autorskiego kursu Swetłany Pełczyńskiej :” Wykorzystanie Pierwotnego Oddechu Życia w Terapii” oraz instruktorką terapii „Polarity” , kursu opartego na zarejestrowanym w APTA programie autorskim dr Andrei AXT.

Ukończyła :
– 3- letnie Collegium Psychotroniczne w Warszawie,
– kurs Terapii Polarity I, II i III stopnia,
– kurs Terapii Czaszkowo- Krzyżowej ,  6 stopni oraz seminaria rozszerzające,
– kurs „Alchemia światła i koloru” Olgi Jemielianowej,
– 100- godzinny Kurs Masażu I i II stopnia,
– kurs „Recall Healing” – I, II i III stopnia,
– kurs “Mikroskopowe Badanie Żywej Kropli Krwi wg Prof. Dr. Gunther’a Enderleina”
– 2-stopniowy kurs Kinezjologii Edukacyjnej „Brain Gym”® metodą Dennisona
–  autorskie kursy Swietłany Pełczyńskiej :
„Wykorzystanie Pierwotnego Oddechu Życia w terapii”,
„Metoda rozpoznawania Stanu Organizmu Człowieka”,
„Metoda Normalizacji Składu Biochemicznego Organizmu  Człowieka”,
„Sposoby manifestacji duchowości w naszej codzienności , w każdej zwykłej sprawie”,
„Wpływ przestrzeni na sposób funkcjonowania człowieka”,
„Sposób zapalenia Iskry Bożej w kluczowych punktach organizmu człowieka i wpływ tego na jego życzenie i zdrowie”.